Panel „Równowaga szans w firmach, instytucjach i samorządach” podczas XV Kongresu Kobiet w Poznaniu

Partnerki merytoryczne konkursu RównoWaga: Dominika Kulczyk, Henryka Bochniarz, Iga Magda, Karolina Andrian i Ewa Rumińska-Zimny wzięły udział w panelu dotyczącym równości szans podczas tegorocznego Kongresu Kobiet.

Dominika Kulczyk poruszyła problem zdrowia menstruacyjnego w pracy. Praca jest miejscem, w którym zdrowie menstruacyjne i menopauza owiane są szczególnym tabu. Wg badań Kulczyk Foundation, prawie co piątej kobiecie zdarzyło się wziąć wolne z powodu menopauzy, a ponad połowa kobiet nie powiedziałaby swojemu pracodawcy o menopauzie. Kobiety nie chcą przyznawać się do objawów menopauzy z obawy o swoją pozycję zawodową.

Tym czasem większość pracodawców w Polsce nie podejmuje żadnych działań, aby zatrzymać kobiety w pracy i stworzyć im środowisko, w którym czułyby się komfortowo. Trudno jest mówić nowoczesnej, postępowej kulturze organizacyjnej, kiedy nie uwzględniamy w nich potrzeb kobiet, które co miesiąc doświadczają menstruacji lub perimenopauzy i dolegliwości z tym związanych, potrzebując odpowiednio zaplanować swój czas i miejsce pracy.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania?
Napisz do nas:
kontakt@rownowaga.org.pl