Pobierz Poradnik

II edycja konkursu RównoWaga

Ruszyła II edycja konkursu RównoWaga. Prokobieca Firma Roku. Już w pierwszym roku funkcjonowania to unikatowe, biznesowe przedsięwzięcie organizowane przez Kulczyk Foundation we współpracy ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet i Konfederacją Lewiatan zyskało uznanie ekspertów i cieszyło się zainteresowaniem biznesu. W pierwszej odsłonie konkursu wzięło udział blisko 100 firm i instytucji publicznych, z których wyłoniono liderów działających na rzecz wyrównywania szans kobiet i mężczyzn w miejscu pracy.

Celem konkursu oprócz wyróżnienia zaimplementowanych rozwiązań prorównościowych wśród świadomych pracodawców jest stymulowanie rynku pracy i inspirowanie innych do tworzenia takiego środowiska pracy, które będzie równe dla wszystkich, bez względu na płeć, np. poprzez pokazanie pozytywnych przykładów.

Dowiedz się więcej o II edycji konkursu i zapoznaj się z formularzem zgłoszeniowym tutaj.

W poprzedniej edycji nagrodę główną uzyskała firma Organon Polska, a wśród pracodawców zatrudniających powyżej 100 pracowników/czek otrzymał Standard Chartered Poland. Warto wyszczególnić, że nagrody specjalne otrzymał Urząd Miasta Krakowa m.in. za działania wynikające z przyjętego w krakowskim magistracie Planu Równości Płci oraz Stowarzyszenie Robisz.to, które m.in. powszechnie stosuje urlopy menstruacyjne.

Czytaj więcej o laureatach i ich wdrożeniach: Podsumowanie konkursu 2023

Zgłoś firmę do II edycji konkursu

Skontaktuj się z nami

Masz pytania?
Napisz do nas:
kontakt@rownowaga.org.pl